Byli dobří, ale na cenný kov to nestačilo

SŠSSAkce školy

České Budějovice, 15. června 2017 – Studenti oboru Služby cestovního ruchu soutěžili v Českých Budějovicích. Výběr z Krakovské se letos na stupních vítězů neukázal. I přesto tým neztrácí naději a příště se již jako zkušenější pokusí na bednu zaútočit. „Měli jsme připravené seriózní, střízlivé vystoupení. Porota však lépe hodnotila týmy, které vsadily na vtip a trochu zábavnější styl,“ svěřila se Barbora Denková z Krakovské.   

V Českých Budějovicích se ve dnech 14. – 15. 6. 2017 konal již osmý ročník soutěže „Vítejte u nás“. Ta je zaměřena především na podporu a propagaci regionálního cestovního ruchu a kulturního dědictví České republiky. Zázemí pro každoroční klání zajišťuje Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9.

Barvy Krakovské se vydali hájit Barbora Denková z 2. ročníku a Karel Vaško z 1. ročníku. Předvedli vystoupení ve dvou povinných kategoriích – „Přijeďte k nám, přijeďte za pohodou“ a „Po stopách Habsburků, aneb i na našem území zanechali stopy.“ V konkurenci patnácti českých týmů ze škol zaměřených na cestovní ruch, hotelnictví a gastronomii vybojovali nakonec 8. a 9. místo.

V první kategorii měli studenti pozvat zájemce do regionu, ze kterého přijíždí a ve kterém mohou strávit příjemné a klidné chvíle a zážitky spojené s relaxací a pohodou. „Představili jsme Beskydy, které nabízí nepřeberné množství takových míst,“ uvedla Barbora Denková.

Ve druhé kategorii věnované Habsburkům, studenti přiblížili historii svého regionu, kde Habsburkové zanechali stopy, prohlídkou zajímavých územních lokalit, stavebních památek, či jiných atraktivit. „Pro prezentaci jsme vybrali Těšínské Slezsko, kde jsou stopy po Habsburcích nejpatrnější,“ vysvětlil Karel Vaško.

Součástí soutěže byla prohlídka města české Budějovice a návštěva národního podniku Budějovický Budvar. Studenti si odnesli krásné zážitky a i přes zklamání z umístění navázali nová přátelství a získali cenné zkušenosti.