Eiffelovka je dostala do kolen

SŠSSAkce školy

Jedenačtyřicet studentů z Krakovské se vrátilo z francouzské metropole. Ve třech slunečných dnech se účastníci zájezdu zvládli seznámit s nejdůležitějšími památkami Paříže, otestovat francouzskou kuchyni, nechat se inspirovat pouličními hudebníky, okoukat zdejší styl oblékání a obklopit se vůněmi v muzeu parfémů. Další dva dny zabrala cesta z Ostravy do Paříže a zpět.

Davy turistů a všudypřítomné bezpečnostní kontroly nesli studenti statečně a pařížskou atmosféru si opravdu vychutnali. „Paříž je super a úplně nejvíc ze všeho mě oslnil Louvre,“ uvedla Ráchel Galušková. Naprosto fascinovaní byli všichni zúčastnění pařížským silničním provozem. Pro turistu je pohled na silnice úplný chaos. „Běžně jsou vidět tři auta ve dvou pruzích, mezi nimi se proplétají motorky, kola a koloběžky. A do toho všeho ještě všichni troubí,“ popsala Veronika Malá.

Součástí zájezdu byla i páteční návštěva zámku a zahrad ve Versailles. „Bylo to fakt obrovské, na objevení všech zákoutí zahrad a parku by člověk potřeboval několik týdnů,“ komentovala Kristýna Vinklerová.

Večer před odjezdem do Česka absolvovali všichni jízdu lodí po řece Seině. Pohled na osvětlenou Paříž tak byl příjemnou tečkou za celým pobytem. „I když jsme první den na Eiffelovce byli, nejvíc jsem se těšila na to, jak vypadá nasvícená. A ten pohled mě fakt nezklamal,“ svěřila se Klára Dostálová.