Domácí brali bronz. Pomohly jim motorky

SŠSSAkce školy

„Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy“

O nejlepší průvodcovskou dvojici se porvali studenti z jedenácti středních škol z Česka a Slovenska zaměřených na obory gastronomie, hotelnictví a cestovního ruchu. Jubilejní desátý ročník mezinárodní soutěže Mladý průvodce se konal v prostorách společenského sálu Střední školy společného stravování Ostrava-Hrabůvka.

V rámci tématu soutěže „100 let československé historie“ se všichni nejdříve prokousali vědomostním testem z historie. Poté dvojčlenné týmy během 15 minut představily svou prezentaci. Letošním úkolem bylo vytvořit pětidenní poznávací zájezd za kulturněhistorickými památkami České a Slovenské republiky.

Zlato v soutěži obhájily loňské vítězky ze slovenské Nitry. Stříbro si odvezly mladé průvodkyně z Krnova a bronz vybojovala domácí dvojice Adama Halík a Kateřina Peterková. „Bylo to náročné a soupeři byli opravdu dobří. Abychom obstáli, zvolili jsme s Adamem netradiční pojetí prezentace – vše v motorkářském stylu. Jsem ráda, že jsme na bedně,“ svěřila se bronzová Katka.

Komise, složená ze zástupců Moravskoslezského klastru cestovního ruchu, Asociace průvodců, cestovních kanceláří a hotelů, hodnotila nápaditost a originalitu při sestavování trasy, atraktivitu programu zájezdu, skladbu a strukturu nabízených služeb, ale i profesní vystupování. Soutěžící museli také obhájit navržený finanční rozpočet a část prezentace přednést v cizím jazyce. Záštitu nad soutěží převzali Moravskoslezský klastr cestovního ruchu a Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje.


Podívejte se jak to probíhalo.