Mladý průvodce

SŠSSAkce školy

MLADÝ PRŮVODCE

Soutěž na Krakovské vyhrál tým z Nitry

Mezinárodní soutěž odhalila nové talenty na poli cestovního ruchu. Studenti představili podnětné trasy zájezdů a přispěli k udržitelnému rozvoji cestovního ruchu nejen ČR.

Na Střední škole společného stravování Ostrava-Hrabůvka se dne 25. 1. 2018 uskutečnila mezinárodní soutěž Mladý průvodce. Studenti z 13 středních škol ČR a Slovenska zaměřených na obory gastronomie, hotelnictví a cestovního ruchu si nejprve ověřili teoretické znalosti ve vědomostním testu zaměřeném na zeměpis cestovního ruchu Evropy. Poté dvojčlenná soutěžní družstva během 15 minut představila svou práci.

Letošním úkolem bylo vytvořit 5denní poznávací zájezd za přírodními a kulturněhistorickými krásami Evropy se zaměřením na temný turismus. Téma zájezdu zní:  „Tajemná a záhadná místa Evropy.“ Soutěžící pozvali svými prezentacemi do všech koutů Evropy a klientům na míru sestavili lákavý program.

Komise, složená ze zástupců Klastru cestovního ruchu ČR, Asociace průvodců ČR, cestovních kanceláří a hotelů, hodnotila nápaditost a originalitu při sestavování trasy, atraktivitu programu zájezdu, skladbu a strukturu nabízených služeb, ale i profesní vystupování. Soutěžící museli také obhájit navržený finanční rozpočet a část prezentace přednést v cizím jazyce.

Teprve v letošním devátém ročníku se vítěznému týmu podařilo získat plný počet bodů v každé části soutěže. „Ráda vidím mladé lidi, když s nadšením a vášní prezentují dané téma. Doufám jen, že tito skvělí průvodci u svého oboru zůstanou i v budoucnu,“ uvedla Marina Sedláková, místopředsedkyně Asociace průvodců ČR.

Záštitu nad soutěží převzali Klastr cestovního ruchu České republiky a Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje.

Výsledky:

  1. místo: Hotelová akadémie Nitra, soutěžící Katarína Christovová a Denisa Machovcová. Vítězky získaly týdenní pobytový zájezd v Chorvatsku od CKRelax Adriatic.
  2. místo: Střední škola společného stravování Ostrava-Hrabůvka, p. o., soutěžící Adam Halík a Kateřina Peterková.
  3. místo: Albrechtova střední škola Český Těšín, soutěžící Marie Mašátová a Viktor Pindel,

Vítězná družstva obdržela poháry, diplomy a hodnotné ceny. Všichni soutěžící dostali účastnický list a upomínkové ceny.


Podívejte se jak to letos probíhalo.


Soubory ke stažení