Ostrava opět přivítala francouzské stážisty

SŠSSAkce školy

První tři dny téměř měsíčního pobytu v Ostravě byly pro stážisty z partnerské školy Lycée des Métiers Théodore Monod v Antony/Paříž bohaté na zážitky i nové profesní zkušenosti.

V podvečerních hodinách v  úterý 7. 11. 2017 přivítala zástupkyně ředitelky a koordinátorka projektů Erasmus+ Markéta Kulhánková skupinku 8 stážistů s doprovodem. Po vřelém přijetí se studenti ubytovali, aby byli ráno čilí a čerství, protože je následující den čekal společný workshop se studenty naší školy.

Tématem workshopu byla příprava banketu a tříchodového menu. Tým číšníků vedla učitelka odborných předmětů a trenérka sommeliérů Silvie Bártlová, kuchaři pracovali pod dohledem zkušeného učitele odborného výcviku Radka Plačka. Ke slavnostnímu stolu zasedla s francouzskými hosty také ředitelka školy Ivana Matulová se svým koordinačním týmem.  Ve svém přípitku popřála stážistům mnoho pracovních úspěchů v ostravských podnicích a projevila radost nad mnohaletou spoluprací s francouzskou partnerskou školou.

Další den se už byli francouzští kuchaři a číšníci představit tutorům na svých dočasných pracovištích. Doprovázeli je studentky oboru vzdělání Služby cestovního ruchu. Ty jim také poskytly cenné rady, jak trávit volný čas či jak používat městský dopravní systém. Odpoledne strávili prohlídkou centra města a zajímavých turistických objektů. Zatímco žáci získávali nové zkušenosti na pracovištích a seznamovali se s městem, ve kterém budou měsíc žít.

„Velmi si vážím toho, že spolupracujeme právě s vaší školou. Máte skvělý tým učitelů a vždycky se u Vás cítíme dobře. Mrzí mě, že nemohu přijet i na konci stáže,“ děkoval koordinátor projektu z partnerské školy a zástupce ředitele pro odborný výcvik Jean-Yvez Corvez naší paní ředitelce těsně před odjezdem zpět do Francie.