Skoč pro pivo!

SŠSSAkce školy

TV RELAX – Číšnický pětiboj v Klimkovicích

Mladí číšníci a nadějné servírky si vyzkoušeli svou šikovnost v netradičním pětiboji. Bitevním polem jim byla Sanatoria Klimkovice.

Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace, pořádala na konec školního roku 14. ročník zábavné soutěže Číšnický pětiboj 2017. 27. června 2017 soutěžilo 13 dvoučlenný týmů ze sedmi středních škol z Moravy i Slezska na prostranství Sanatoria Klimkovice v době od 10 do 14 hodin v netradičních disciplínách pod odborným dohledem Asociace číšníku ČR, Unihostu a řad návštěvníků.

Velká show se skládala z pěti soutěžních bloků:

1. Skoč pro pivo – úkolem bylo načepovat dvě sklenice 0,5l piva a na tácku je bezpečně a elegantně přenést na čas po vytýčené trase, poté naservírovat odborníkům pivo. Komise hodnotila nejen správnost míry, kvalitu pěny, ale i celkový umělecký dojem servisu.

2. Odměř a nazdob drink – soutěžící měli odlít co možná nejpřesněji určené množství tekutiny z láhve do odlivek, nazdobit drink ovocem a upravit dle své fantazie.

3. Ukliď stůl – aneb trefování se do prázdných plechovek.

4. Doplň sklad – v nejkratším časovém limitu vezli družstva na přepravním vozíku sud piva po vytýčené trase.

5. Odservíruj polévku – nakonec účastníky čekal nelehký úkol, pokud možno bez úhony odservírovat z kovových šálků dvě porce polévky po absolvování slalomové trasy s množstvím překážek.

První a druhé místo si odvezli junioři ze Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec, p. o. a na třetím místě skončilo družstvo z pořádající školy.

Soutěžící mohli ukázat svou lásku ke zvolenému oboru a dovednosti. První a druhé místo si odvezli junioři ze Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec, p. o. a na třetím místě skončilo družstvo z pořádající školy. Všichni soutěžící obdrželi pamětní list, dárkové ceny od sponzorů i zajímavé ceny v jednotlivých kategoriích. Jistě se všichni dobře pobavili, navázali nové kontakty a získali nové přátel.