Naše studentky dokáží pracovat ve Velké Británii

SŠSSAkce školy

V listopadu 2017 se osm vybraných studentek oboru Služby cestovního ruchu zúčastnilo pracovní stáže v Londýně. Po dobu dvou týdnů dívky pracovaly v cestovních kancelářích a hotelích evropské metropole. V rámci projektu Erasmus+ „The way to Europe II“ tak mohly získat cenné zkušenosti.

Děvčata si už cestou na vlastní kůži zkusila všechny fáze cestování letadlem a porovnávala to s teorií probíranou ve škole. Už při odletu z Ostravy v nich byla malá dušička. „Zvládnu práci v cizí zemi? Dokážu se domluvit?“ ptaly se v duchu. Jejich obavy se ale rychle začaly rozplývat poté, co se v Londýně představily svým hostitelským rodinám a zjistily, že to s dorozuměním nebude tak zlé.

První den stáže strávily dívky na úvodní informativní schůzce v partnerské agentuře ADC College Harrow, kde jim zástupkyně pro Českou republiku vysvětlila vše potřebné pro jejich další pobyt. Pak vyslala studentky na jejich nová pracoviště, aby si otestovala, jak se dokážou zorientovat v systému londýnské veřejné dopravy.

Test orientace dopadl na výbornou, takže v dalších všedních dnech pak už studentky mohly plnit zadané úkoly jako například vyhledávání kontaktů, nabídek tour operátorů a dalších informací na internetu či v katalozích. Učily se používat různé rezervační systémy či doručovat víza klientům. Při tom si zároveň každým dnem vylepšovaly své jazykové dovednosti.

Projekt zahraničních stáží ale není jen o práci, a proto ve volných víkendových dnech měla děvčata možnost objevovat ten „pravý“ Londýn. Doprovodné osoby Drahomíra Peňázová a Silvie Bártlová dělaly dívkám průvodkyně na velkém okruhu po nejznámějších památkách.

Všechny účastnice stáže si zaslouží obdiv a uznání, protože zvládly bez potíží žít, cestovat a pracovat v největším velkoměstě Evropy. Zástupci firem, pro které pracovaly, je odměnili za jejich snahu a píli velmi pěkným hodnocením.