Krásný fotbal byl k vidění na Krakovské

SŠSSSportovní aktivity

Třídenní turnaj v kopané přilákal 18 středoškolských týmů. Domácím se na trávníku dařilo, brali stříbro.

Přesun termínu z podzimu na jaro se díky slunečnému počasí vyplatil. Střední školy Ostravy soupeřily již tradičně o Pohár Josefa Masopusta. Na počest této fotbalové legendy se ve dnech 13., 20. a 23. dubna 2018 konalo okresní kolo turnaje. Travnatou plochu a zázemí poskytla Střední škola společného stravování Ostrava-Hrabůvka.

Oko diváka si mohlo vychutnat vynikající sportovní výkony hráčů a krásné fotbalové momenty. Po urputných bojích ve skupinách a vyřazovacích bojích, kdy některá z utkání byla rozhodnuta až v penaltovém rozstřelu, se do finále propracovala mužstva Střední školy elektrotechnické a Střední školy společného stravování. „I když spolu normálně netrénujeme, podařilo se nám to dotáhnout až na bednu. Jsem rád, na hřišti jsme opravdu makali,“ komentoval výkon domácích Daniel Mikoláš, student druhého ročníku oboru Gastronomie.

Hrálo se 2 x 15 minut a zápasy rozhodovali kvalifikovaní rozhodčí. V základním kole hrála družstva v šesti skupinách a vítězové skupin postoupili do dalších bojů. Poslední den byl ve znamení semifinálových a finálových zápasů. Vítězné družstvo postoupilo do krajského kola. Družstva na medailových místech dostala diplomy, poháry a sladkou odměnu a všichni hráči i vedoucí družstev obdrželi občerstvení. Vítězům blahopřejeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů. Týmu SŠSS, které skončilo na krásném druhém místě, děkujeme za reprezentaci školy.

Turnaj nese jméno jednoho z nejslavnějších českých fotbalistů, Josefa Masopusta, a snaží se mimo jiné předávat mládeži jeho poselství o fair play. „Organizátoři se snaží dostat děti k fotbalu a navíc šířit myšlenku fair play. Když se podívám, co se děje na ligových trávnících, je to potřeba,“ řekl držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy z roku 1962.

Výsledky:

  1. Střední škola elektrotechnická Na Jízdárně, Ostrava
  2. Střední škola společného stravování Ostrava-Hrabůvka
  3. Střední průmyslová škola Ostrava-Vítkovice
  4. Vítkovická střední průmyslová škola Ostrava-Vítkovice
  5. Gymnázium Ostrava-Hrabůvka; Střední škola teleinformatiky Ostrava

Soupiska:

Vítkovická střední průmyslová škola, Střední škola stavební a dřevozpracující, Střední škola technická a dopravní Ostr.-Vítkovice, Střední škola teleinformatiky, RB SOU opravárenské, Střední škola služeb a podnikání, Střední škola společného stravování, Moravskoslezská obchodní akademie, Střední průmyslová škola stavební, Střední škola elektrotechnická, Obchodní akademie Mariánské Hory, Obchodní akademie Ostrava – Poruba, Střední škola zdravotnická Ostrava, Střední prům. škola elektrotechniky a informatiky, Střední průmyslová škola Ostrava – Vítkovice, Gymnázium Olgy Havlové, PRIGO, Gymnázium Ostrava – Hrabůvka