Babí léto v Praze

SŠSSAkce školy

žáci v praze

Ve dnech 22.–24. 9. 2022 se konala literárně-historická exkurze „Babí léto v Praze“, které se účastnili studenti 4. ročníku oboru Služby cestovního ruchu.

Za nádherného slunečného počasí započali studenti svou návštěvu Prahy prohlídkou Pražského hradu, tedy jeho největší dominanty Katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha, dále Starého královského paláce, baziliky sv. Jiří a zakončili ji ve Zlaté uličce. Nerudovou ulicí se prošli až ke chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně, v němž všechny přítomné fascinovala nádherná barokní výzdoba. Procházkou na Kampu podél Lennonovy zdi, přes Karlův most došli až ke Staroměstské mostecké věži, ze které si pak všichni společně vychutnali jedinečný výhled na Prahu.

Počasí studentům přálo i v průběhu druhého dne, který začal návštěvou Starého židovského města. Za doprovodu profesionálního průvodce si mohli prohlédnout místní hřbitov a všechny 4 pražské synagogy: Staronovou, Pinkasovu, Maiselovu a Španělskou.

Náplní posledního dne byla prohlídka Staroměstské radnice a Vyšehradu. Po výstupu z metra pomalou ranní procházkou došli žáci až k místům, odkud Šemík provedl svůj slavný skok a pak „uháněl k Neumětelům“.