Teď vařím já!!!

SŠSSAkce školy

maskot

Naše škola pořádala

22. ročník soutěže
„O čokoládovou vařečku“

na téma „Teď vaří šéf. Aneb kuře stokrát jinak“.
26. února 2020 od 8:30 do 14:30 hodin pro veřejnost

Soutěž je určena žákyním a žákům základních škol, kteří mají zájem o gastronomii a hodlají se tomuto oboru v budoucnu věnovat buď profesionálně, nebo jako zajímavému a užitečnému koníčku.

Výsledková listina

V prostorách Střední školy společného stravování v Ostravě-Hrabůvce proběhl 26. února 2020 již 22. ročník soutěže O čokoládovou vařečku na téma „Teď vaří šéf. Aneb kuře stokrát jinak“. Je to jediná soutěž podobného typu v kraji pro žáky základních škol, kteří mají zájem o gastronomii a hodlají se tomuto oboru v budoucnu věnovat profesionálně nebo jen jako zajímavému koníčku.

Žáci 7. – 9. tříd z 16 ostravských základních škol, zvláště z obvodu Ostrava-Jih, měli za úkol v časovém limitu připravit 4 porce teplého pokrmu s přílohou. Všichni soutěžící měli k dispozici čerstvá kuřecí prsa, surovinový koš a „k ruce“ jednoho asistenta, žáka 3. ročníku učebního oboru Kuchař-číšník. Soutěž se skládala ze čtyř 25 minutových částí. V teoretické části byli soutěžící seznámeni s technologickým zařízením a surovinami, které mohli při vaření použít. Popsali postup, ujasnili si časový harmonogram jeho přípravy, nakreslili umístění pokrmu na talíři apod. Poté následovala praktická část a vlastní vystoupení s asistentem kuchařem před publikem. Pokrm tepelně upravili, ozdobili a podali k degustaci odborné komisi. Nedílnou součástí byl i úklid a předání čistého pracoviště dalšímu soutěžícímu. Nadšení mladých kuchařů překvapilo nejen organizátory, ale i samotné porotce.