Fajny oběd na Krakovské

SŠSSAkce školy

kuchařky

Dne 23. 11. 2022 se v gastrocentru naší školy konalo 2. kolo soutěže školních jídelen „Fajny školní oběd“. Pětice kuchařek a kuchařů se utkala o cenu za nejlepší obědové menu. Společné zadání znělo „Rostlina místo masa“.

Radka Čechová ze ZŠ Volgogradská porotě v časovém limitu 120 minut připravila 4 porce dýňovo-hrachové polévky, dýňového karbanátku s uzeným tofu a bramborovou kaší, salátu polníček s medovo-hořčicovou zálivkou a jako dezert podávala listovou kapsičku s jablky a dýní. Za svůj „fajny“ oběd získala 1. místo. Stříbrný stupínek patří Pavlíně Hudkové ze ZŠ a MŠ Kosmonautů. Na 3. místě se umístila Dana Nosaczynská ze ZŠ I. Sekaniny.

Soutěžící podali naprosto profesionální výkony. Nejenže všechna menu výborně chutnala, ale splňovala i veškeré výživové nároky.

Téma: Rostlina místo masa

Pořadatel: Magistrát města Ostravy a Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace.

Partner soutěže: Magistrát města Ostravy – Odbor školství a sportu, Střední škola společného stravování Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,

Místo konání: GASTROCENTRUM Střední školy společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace, Krakovská 1095/33, 700 30 Ostrava-Hrabůvka.

Termín konání: září–listopad 2022

Podmínky soutěže:  Soutěž je určena pro kuchařky a kuchaře školních jídelen. Soutěží jednotlivci.

Cíl soutěže: Podpořit aktivní přístup k problematice školního stravování. Sdílení dobré praxe mezi školními jídelnami.