Jižní Čechy nás nadchly

SŠSSAkce školy

exkurze Jižní Čechy

O tom, že jižní Čechy jsou malebné, žáci 3. ročníku oboru Služeb cestovního ruchu věděli, ale netušili, že je tolik uchvátí. V rámci předmětů zeměpis České republiky a průvodcovské služby 10. 10. 2019 vyjeli z Ostravy na dvoudenní exkurzi nejen za památkami UNESCO. První den navštívili zámek Hluboká, v Holašovicích se prošli po návsi s domy v selském baroku, lanovkou vyjeli ke Stezce korunami stromů Lipno, která je zakončena 40 metrovou devítihrannou vyhlídkovou věží.

Na druhý den byl naplánován pobyt v Českém Krumlově. Za jasného slunečného počasí se prošli historickým centrem, jeho kouzelnými uličkami a malebnými zákoutími, prohlédli si několik hradních nádvoří. Někteří žáci vystoupali i na vrchol zámecké věže, který jim poskytl dechberoucí výhled na historické město v podzimních barvách.

Žáci hodnotili exkurzi a její časový program velmi pozitivně.  Na zámku Hluboká všichni ocenili dokonalý projev průvodce s nesčetným výčtem jmen, dat a historických souvislostí, zvláště rodových. Žáci nejen poznali nová místa, ale také sami sebe navzájem v prostředí mimo školu.