Kuchaři a cukrářky opět nezklamali

SŠSSAkce školy

bidvest

Na výstavišti v Praze-Letňanech se opět konal Bidfood Expo 2022. Od 25. do 27. 5. 2022 proběhly prestižní soutěže – Kuchař roku 2022/23, Cukrář roku 2022/23 a Gastro Junior Bidfood Cup 2022, který je určen pro mladé odborníky v oblasti gastronomie, studenty středních odborných gastronomických škol nebo odborného učiliště. Do finále postoupilo 20 kuchařů a 13 cukrářů.

Naši školu reprezentoval kuchař Ondřej Bouchner a Marek Deutsch – pomocný kuchař comi. Soutěžní dvojice, kdy pomocník jen uklízí a nesmí se podílet na vaření, měl zadanou povinnou surovinu – kachní prso. Ondřej musel zvládnout připravit hlavní chod (4 porce) v tříchodovém menu za 45 minut. Za svůj výkon obsadil celkové 6. místo a umístil se ve stříbrném pásmu.

Tým cukrářů, ve složení Adéla Macíčková a její pomocnice Zuzana Matulová, vybojoval 6 místo. Děvčata připravovala 4 porce talířového dezertu, který měl obsahovat alespoň 3 hlavní složky – sladkou nebo slanou pěnu (espuma), křupavou složku, chlazenou nebo zmrazenou složku. Povinné bylo i použití alespoň jedné z čokolád Callebaut a jednoho druhu pyré Ponthier. Soutěžící si zároveň musely před korespondenčním kolem vybrat jednu ze zadaných chuťových kombinací.

Soutěže pořádala Asociace kuchařů a cukrářů České republiky v úzké spolupráci s Bidfoodem.