Lidé lidem

SŠSSAkce školy

Dne 20. 6. 2019 se třídy K1, Č1, KČ2A, KČ2B, CU1 a SCR2 zúčastnily 11. ročníku tradiční akce Lidé lidem 2019 pořádané Magistrátem města Ostravy. V Komenského sadech za Novou radnicí se veřejnosti představily organizace, které v Ostravě poskytují sociální služby a související aktivity. Nestátní neziskové organizace prezentovaly své služby a aktivity, které poskytují širokému spektru cílových skupin, například seniorům, osobám s mentálním, tělesným nebo kombinovaným postižením nebo rodinám s dětmi. Každá cílová skupina měla svůj stánek zaměřený na konkrétní sociální služby.

Žáci v rámci Projektového dne plnili úkoly zaměřené na získání nových znalostí a praktických dovedností ze sociální oblasti. Akce byla provázena bohatým programem, a to hudební produkcí – kapelou Gypsy Erko Fast, Trigon band, pěveckým vystoupením žáků Múzické školy v Ostravě, kapelou Třesk, bubenickou skupinou Rytmy, a dalšími.

V neposlední řadě byly prezentovány ukázky skupiny kynologie Městské policie Ostrava – práce se služebními psy, kteří jsou nepostradatelní pomocníci při zákrocích při narušení veřejného pořádku a v preventivní činnosti v místech zvýšeného výskytu kriminálních jevů. V několika vstupech předváděli kynologové se služebními psy akci při zadržení pachatele a ukázky poslušnosti psa.

Součástí zajímavého programu byly i workshopy, na kterých žáci mohli nahlédnout do zákulisí youtuberů a tvorby videí, lekce parkouru s certifikovanými trenéry. V závěru celé akce vystoupil známý hudebník Pokáč.