Pomohl jim Drákula. Domácí mají stříbro.

SŠSSAkce školy

11. ročník

 soutěže mladých odborníků v oblasti cestovního ruchu s mezinárodní účastí
proběhl v prostorách společenského sálu školy 23.0
1.2020

na téma: „Svatební cesta“

O nejlepší průvodcovskou dvojici se utkali studenti středních škol z Česka a Slovenska zaměřených na obory gastronomie, hotelnictví a cestovního ruchu. 11. ročník mezinárodní soutěže Mladý průvodce se uskuteční v prostorách společenského sálu Střední školy společného stravování Ostrava-Hrabůvka.

Komise, složená ze zástupců Moravskoslezského klastru cestovního ruchu, Asociace průvodců, cestovních kanceláří a hotelů, ohodnotí nápaditost a originalitu při sestavování trasy, atraktivitu programu zájezdu, skladbu a strukturu nabízených služeb, ale i profesní vystupování. Soutěžící musí obhájit navržený finanční rozpočet a část prezentace přednést v cizím jazyce. Záštitu nad soutěží převzali Moravskoslezský klastr cestovního ruchu a Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje.

Žáci z 12 středních škol z Česka a Slovenska letos soutěžili se svými prezentacemi na témaSvatební cesta“. Jejich úkolem bylo vytvořit pěti až sedmidenní návrh svatební cesty, přičemž termín, lokalitu a trasu si mohli libovolně zvolit. Dvojčlenné týmy v rozmezí 12 až 15 minut představili svou prezentaci porotě, která byla složená ze zástupců Moravskoslezského klastru CR, Asociace průvodců, CK a hotelů. Porota hodnotila nápaditost a originalitu při sestavování trasy, atraktivitu programu zájezdu, skladbu a strukturu nabízených služeb, ale i profesní vystupování. Soutěžící museli taktéž obhájit navržený finanční rozpočet a část prezentace přednést v cizím jazyce.

A kdo se stal Mladým průvodcem roku 2020? Na 1. místě se umístilo družstvo z Hotelové akadémie Nitra ve složení Alexandra Benďáková a Denisa Machovcová. Děvčata obhájila loňské prvenství svatební cestou do Švédska. Na 2. místě skončila dvojice z pořadatelské školy SŠSS Ostrava-Hrabůvka, Anita Mizeráková a Martina Hrbáčková, která porotě nabídla romantický pobyt v Rumunsku. Třetí místo vybojovalo družstvu ze SŠ hotelnictví, gastronomie a služeb SČMSD v Šilheřovicích. Svatební cesta Ondřeje Berky a Natálie Palečkové směřovala na jih Afriky, do Zambie. Jako jednotlivci absolvovali před samotnou soutěží i vědomostní test ze zeměpisu cestovního ruchu a vítězkou se stala studentka Denisa Machovcová z Nitry. Všichni účinkující si odvážejí domů účastnické listy a upomínkové předměty od sponzorů soutěže a vítězové i hodnotné ceny. Bylo poděkováno rovněž trenérům družstev.

Mezinárodní soutěž odhalila nové talenty na poli cestovního ruchu. Soutěžící se letošního ročníku zhostili velmi dobře a nabídli zajímavá místa a aktivity, rovněž ukázali, co se ve škole naučili a jak jsou schopni své znalosti zúročit. Dalším cílem soutěže je prohloubení spolupráce mezi jednotlivými soutěžícími školami a zkvalitnění propojení teorie s praxí v cestovním ruchu,“ sdělila organizátorům předsedkyně poroty Mgr. Markéta Šupica.


Podívejte se jak to probíhalo.

  Reportáž TV POLAR


Soubory ke stažení