S pivem to umíme!

SŠSSAkce školy

birell cup

SŠ Charbulova v Brně se i letos stala pořadatelem soutěže Birell cup. 11. května 2022 se uskutečnil již 20. ročník celostátní soutěže ve znalostech o pivu, v čepování a servisu piva a v míchání nápojů s pivem. Garantem soutěže byl Plzeňský Prazdroj. Přihlášení žáci si mohli vybrat, ve kterých disciplínách budou soutěžit. Naši žáci se utkali ve třech disciplínách. I když byli na této akci poprvé, přesto z nich vyzařovala odbornost a profesionalita.

Načepování a servis piva – z celkového počtu 42 soutěžících se na 1. pozici umístil Jan Teichmann z 2. ročníku oboru Hotelový a restaurační provoz, 2. místo vybojoval jeho spolužák Denis Willert a na 12. místě skončil i Kryštof Komjathy.

Překážkový běh s pivem – z celkového počtu 46 soutěžících obsadil Kryštof Komjathy 5. místo, Denis Willert 7. místo a Jan Teichmann 20. místo.

Doplňková soutěž Talíř za Talíř – celkem 26 účastníků. Soutěžící měli za úkol provést třítalířový servis masových talířů z bodu A do bodu B, přeložit pomyslnou přílohu a následně založit talíře komisi. V této soutěži se umístil na 4. místě Kryštof Komjathy a na 5. místě Jan Teichmann.