Zdravá svačinka

SŠSSAkce školy

SVAČINKU ZDRAVĚ ZVLÁDNU SÁM HRAVĚ

Žáci základní školy Ivana Sekaniny se přesvědčili, že připravit si chutný a zdravý pokrm není žádná věda. Pomáhali jim v tom pedagogové a žáci Střední školy společného stravování v Ostravě-Hrabůvce.

9. října 2020 se v Gastrocentru Střední školy společného stravování Ostrava-Hrabůvka konal interaktivní vzdělávací program, realizovaný v rámci projektu Svačinku zdravě zvládnu sám hravě, jehož hlavním cílem je podpora výchovy ke zdravému životnímu stylu. Projekt je financován z dotace Statutárního města Ostrava a jeho realizátorem je Střední škola společného stravování Ostrava-Hrabůvka.

Účastníci se pod vedením zkušených lektorek nejprve dozvěděli něco více o tom, jak se zdravě stravovat a následně si oblékli zástěry a vyzkoušeli si sami přípravu jednoduchých pokrmů. Pod dohledem žáků oboru Kuchař zvládli hravě všechny nástrahy moderního gastronomického pracoviště a připravené pokrmy všem chutnaly. V závěru rušného dopoledne každý účastník obdržel osvědčení o absolvování workshopu a domů si odnesl minikuchařku a lahev s difuzérem pro přípravu zdravých nápojů. Cesta ke zdravému životnímu stylu je tedy otevřená…