Zlatý Timotej

SŠSSAkce školy

Pro žáky gastronomických studijních a učebních oborů se pořádal již 22. ročník celostátní soutěže Birell CUP 2024. Na brněnské SŠ Charbulova v Brně se 14. 5. 2024 skvělým výkonem prezentovali naši žáci Timotej René Naňák, Václav Šácha, Barbora Pásztorová z 1. ročníku oboru Hotelový a restaurační provoz a druhák Jakub Sanitrák. Celkem bylo přihlášených 52 účastníků ze 14 škol a soutěžilo se ve znalostech o pivu, v načepování a servisu piva, v překážkovém běhu s pivem.

Nejprve měli za úkol načepovat 2 piva o objemu 0,5 litru, každé ve dvou různých pivních stylech – na hladinku a čepování na dvakrát až třikrát – v časovém limitu 3 minut. Odborná tříčlenná porota hodnotila dovednosti v čepování, rychlost, odborný servis piva a schopnost efektivní komunikace.

Timotej René Naňák v této disciplíně zazářil a získal krásné 1. místo! Dokázal, že má nejen technické dovednosti, ale i pochopení pro kulturu piva. Jeho profesionální přístup a schopnost komunikace nejenže přispěly k výborným výsledkům, ale ukázal také svůj zájem k tomuto tradičnímu řemeslu.

Celkově lze říci, že naši studenti zakončili sezónu ve velkém stylu. Gratulujeme jim k úspěchu a děkujeme celému týmu za jejich aktivitu, kterou do této soutěže vložili.

Umístění:

Načepování a servis piva:
Timotej René Naňák 1. místo
Václav Šácha 8. místo
Jakub Sanitrák 9. místo
Barbora Pásztorová 16. místo

Překážkový běh s pivem
Jakub Sanitrák 9. místo
Václav Šácha 26. místo
Timotej René Naňák 28. místo
Barbora Pásztorová 32. místo