Practical lessons are cool!

SŠSSProjekty a zahraniční stáže


„Z očí do očí“

V pátek 24. 11. 2023 vyvrcholila spolupráce na eTwinningového mezinárodního projektu se střední školou Obrtničko-tehnička škola z města Slavonski Brod v Chorvatsku. 47 žáků a 4 učitelé z partnerské školy a účastníci projektu z naší školy – žáci 3. ročníku oboru Cukrář pod vedením Ing. Pavly Noskievičové a Bc. Martina Kaše – se konečně poznali „z očí do očí“. Velmi příjemnou atmosféru ještě umocnily nejen výborné míchané nápoje a cupcaky, ale i prohlídka naší školy a prezentace loňského společného projektu prostřednictvím e-knihy. Setkání se také zúčastnilo vedení školy – Mgr. Ivana Matulová a Mgr. Markéta Kulhánková.V prosinci 2022 se třída CU2 zapojila do mezinárodního projektu, jehož tématem – jak již název napovídá – je praktické vyučování. Našimi partnery jsou žáci oborů „číšník“ a „kuchař“ ze střední školy Obrtničko-tehnička škola z  města Slavonski Brod v Chorvatsku. Společně si vymění zkušenosti a dojmy ze své učební praxe, vypracují prezentace o činnostech na praxi, provozovnách či uniformách.  Naši žáci jsou rozděleni do 3 týmů, aby byla práce pro ně zábavnější a méně stresující – například při živých videokonferencích, kde se o praktické výuce pobavíme „z očí do očí“.

Projektová online hodina

Žáci CU2 absolvovali 15.12.2023 netradiční vyučovací hodinu angličtiny. Prostřednictvím videokonference se seznámili se svými chorvatskými etwinningovými „spolužáky“, vzájemně si odpovídali na otázky o oblíbených jídlech, sportech a koníčcích. Byly to nervy, ale dali to skvěle! 🙂

Projekt jsme zakončili v červnu 2023. Hlavní aktivity naší spolupráce s chorvatskou školou si můžete prohlédnout v elektronické knize!