Svačinku zdravě zvládnu sám hravě

SŠSSProjekty a zahraniční stáže

Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka získala dotaci z rozpočtu statutárního města Ostravy na realizaci projektu Svačinku zdravě zvládnu sám hravě.

Hlavním cílem projektu je podpora výchovy ke zdravému životnímu stylu a přínosem pak utváření postojů a návyků žáků, které se v širším časovém horizontu stanou pevnou součástí jejich každodenního života.

Vyučující odborných předmětů  Střední školy společného stravování  připravili interaktivní vzdělávací programy, které respektují věk a schopnosti dětí. V teoretické části se účastníci seznámí se základy anatomie trávicí soustavy, principy a pravidly správné výživy, její důležitostí pro zdraví, naučí se sestavit menu, které respektuje jejich věk a potřeby. U programu pro žáky 2. stupně budou součástí také informace o poruchách příjmu potravin.
V praktické části se pak žáci seznámí s postupy přípravy zdravých pokrmů studené kuchyně, případně budou dohotovovat pokrmy z předem připravených surovin a ingrediencí. Tyto činnosti budou prováděny pod dohledem lektorů a s asistencí žáků Střední školy společného stravování. Důležitým prvkem v této části vzdělávacích programů je podpoření iniciativy a samostatnosti žáků při přípravě pokrmů, které mohou být využity jako zdravá svačinka.
Nedílnou součástí vzdělávacích programů je otázka pitného režimu a předložení variant ke slazeným nápojům a pamlskům.