Bohemia Sekt Trophée 2023

SŠSSAkce školy

sommelier

3. října 2023 v sídle společnosti Bohemia Sekt ve Starém Plzenci se naši žáci Alena Mizunová, Kristýna Šoffová, Tereza Kubíčková, Silvie Mecová, Tereza Sokolová a Kryštof Dominik Kotula zúčastnili prestižní sommelierské soutěže a dosáhli pozoruhodných výsledků! Z celkového počtu 22 soutěžících se 4 sommelieři z našeho šestičlenného týmu probojovali do semifinále mezi 10 nejlepších junior sommelierů České republiky.

Za brilantní výsledky v písemném testu a senzorickém popisu vína získali uznání za vynikající výkony. Měli také jedinečnou příležitost poznat tajemství výroby šumivého vína při odborné exkurzi ve společnosti Bohemia Sekt. Všichni naši soutěžící obdrželi zasloužené ocenění v podobě účastnických listů, sommelierských otvíráků, odborné literatury a lahodné lahve nealkoholického Bohemia Sektu. Kromě toho získali osobní pochvalu od prezidenta a viceprezidenta Asociace sommelierů České republiky za precizní popis předloženého vzorku vína.

Jsme hrdí na naše talentované sommeliery, za jejich vášeň, znalosti a odhodlání, které předvedli během této soutěže. Děkujeme všem, kteří jim poskytli podporu, a těšíme se na další skvělé výsledky našich studentů v budoucích soutěžích!