Bronzoví průvodci

SŠSSAkce školy

Ve středu 8. června 2022 se vydali dva mladí průvodci Karolína Mitrengová a Ondřej Kubrický z 2. ročníku oboru Služby cestovního ruchu představit náš kraj v soutěži „Vítejte u nás“ do Českých Budějovic. Sjelo se celkem 12 dvojic z českých a slovenských škol, které si připravily dvě prezentace.

První den náš soutěžní pár pohlédl na svět z výšky a pod názvem „Přijeďte k nám, přijeďte se rozhlédnout“ Karolína s Ondrou představili místa, odkud je u nás v Ostravě vidět široko daleko. A aby ta cesta nahoru byla opravdu rázná, začali rovnou v dole. Karolína v montérkách a se správným ostravským dialektem konkurovala Ondrově spisovné češtině. Druhý den měli připravenou prezentaci na téma „Po stopách koněspřežky“. Zavedli celý sál do Technického muzea Tatra v Kopřivnici. Prezentace plná historie a koní pod kapotou nadchla zejména mužskou část obecenstva.

Čas zbyl i na trochu odpočinku, a tak měli i možnost si prohlédnout České Budějovice a Český Krumlov. Večer na ně čekalo představení Divotvorný hrnec v Zámeckém divadle. Však si ho oba zasloužili, z Českých Budějovic přivezli krásné třetí místo.