Krakovská v semifinále

SŠSSAkce školy

Asociacie sommelierů ČR připravila již 9. ročník mezinárodní soutěže o titul Sommelier Moravy, a to ve dvou kategoriích – Junior (do 21 let) a Profesionál. Akce proběhla 23. a 24. 11. 2022 v THAYA VINAŘSTVÍ v Havraníkách. Jde o jedinou soutěž zaměřenou nejen na znalosti o vínech, vinařstvích a vinohradnictvích z Moravy a Čech, ale i na sommelierské dovednosti.

V juniorské kategorii naši školu reprezentovaly žákyně 1. a 2. ročníku – Tereza Kubíčková a Natálie Mentlíková z oboru Kuchař-číšník, Alena Mizunová z oboru Číšník. Zvládly vědomostní písemný test, slepou degustaci i dekantaci vína a probojovaly se až do semifinále mezi 12 nejlepších studentů z 10 škol!

Pro soutěžící a pedagogy byla připravená exkurze do nových prostor vinařství THAYA včetně degustace, seminář o cestě k sommelierství s Jakubem Přibylem, s 4. nejlepším sommelierem z Mistrovství Evropy a Afriky 2021, a přednáška pod vedením Martina Chlada, prezidenta Svazu vinařů ČR, na téma Pozice sommelierů v tuzemské vinařské koncepci.