Stříbrné Gastro Kroměříž

SŠSSAkce školy

Dne 19. března 2024 se konal 10. ročník soutěže mladých odborníků v oblasti gastronomie s mezinárodní účastí Gastro Kroměříž 2024. Akce proběhla v prostorách společenského sálu SŠ hotelové a služeb Kroměříž. Soutěž měla mezinárodní charakter a zahrnovala kategorie Barista a Kuchař. Celkem 26 soutěžících kuchařů se utkalo o prestižní ocenění pod dohledem hodnotící komise složené z kuchařských odborníků a zástupců Asociace kuchařů a cukrářů ČR.

V kategorii Kuchař nás reprezentoval žák 2. ročníku Josef Příhoda. Jeho úkolem bylo připravit 4 porce moderního teplého pokrmu s přílohami a lososem obecným jako základní surovinou v časovém limitu 45 minut. Po náročném boji se Josef umístil na 2. místě.

V kategorii Baristů se soutěže zúčastnily studentky 1. ročníku Barbora Pásztorová a Vendula Vilková. Jejich úkolem bylo připravit v časovém limitu 10 minut po 2 porcích Espresso macchiato, Cappuccino a volný nápoj z kávy a sirupu Monin. Hodnocení jejich výkonu zahrnovalo techniku práce, práci s mlékem, komunikaci s porotou, hygienu práce, profesionální přístup a stejnost provedení nápojů. Za svůj výkon se Barbora Pásztorová umístila na 6. a Vendula Vilková na 9. místě.