Zlaté žně!!!

SŠSSAkce školy

birell

Chlapci opět bodovali. Dvě zlaté a jeden bronz!

SŠ Charbulova v Brně uspořádala již 21. ročník Birell CUPu, celostátní soutěž ve znalostech o pivu, v čepování a servisu piva a v míchání nápojů s pivem. Soutěž je určena jednotlivcům z řad žáků gastronomických učebních oborů, hotelových škol, ostatních odborných oborů a zařízení. V netradičním prostředí školního hřiště se 11. května 2023 utkalo 43 účastníků ze 14 škol.

Načepování a servis piva
Kryštof Komjathy — 1. místo, Denis Willert — 3. místo, Jan Teichmann — 4. místo, Jakub Sanitrák — 10. místo

Překážkový běh s pivem
Kryštof Komjathy — 1. místo, Jakub Sanitrák — 4. místo

Žáci v časovém limitu 3 minut měli za úkol načepovat a naservírovat 1×0,5 l způsobem na dvakrát do tenkostěnného skla výčepním kohoutem „CELLI“ a 1×0,5 l způsobem na hladinku do pivního skla typu „krýgl“ výčepním kohoutem „BAROKO“. Chlapci dokázali, že čepovat opravdu umí. Krásné výkony, super týmová spolupráce, i když soutěžili každý sám za sebe. Nejen samotné načepování piva, dodržení hygieny, míry a správný servis piva, ale také komunikace s porotci přispěla k výborným výsledkům. Odborná porota bedlivě sledovala jednotlivé výkony. Kryštof Komjathy nejen skvělé načepoval pivo a odservíroval jako profesionál, ale v běhu s pivem se svým nejlepším časem neměl konkurenci. V těsném závěsu se umístil i Denis Willert.

Naši chlapci mají povedený konec sezóny. A patří jim velká gratulace! Děkujeme celému týmu za poctivou přípravu, umístění na soutěži a za krásný zlatý zážitek.