Bez sněhu, ale s náladou

SŠSSSportovní aktivity

beskydy

Letošní lyžařský a snowboardový kurz na Bílé byl díky nepříznivým sněhovým podmínkám specifický. Od 26. 2. do 1. 3. 2024 ve SKI Bílá, v obci Staré Hamry se 32 žáků ze tříd HRP1, HRP3, SCR2, SCR3, KČ1A, Č1 a jejich doprovodné osoby museli přizpůsobit náhradnímu programu.

Nejlépe to asi vystihnou postřehy jedné z účastnic kurzu – Anety Klementové z HRP3.

Letošní lyžařský výcvik byl velmi speciální, protože nebyl sníh, to nás ale neodradilo od toho, abychom si ho pořádně neužili. Náhradní program byl převážně turistický, proložený sportovními aktivitami a výlety, což nám nevadilo. Byla to celkem zábava, ale na lyžování to nemá. Byli jsme se podívat v Rožnově pod Radhošťem v Národním muzeu v přírodě – Valašská dědina. Také jsme se dozvěděli, že horu, kterou vidíme z Valašské dědiny, je Radhošť, a největší zábavou ve skanzenu byl osel (ale opravdu).

Také jsme byli na turistice – z Bumbálky jsme se vydali po Česko-slovenské hranici, červenou značkou směrem k chatě Pod Kmínkem a zpět na Bílou, kolem Smradlavky. A abychom nebyli zklamaní, po uchozených 15 kilometrech jsme si ještě udělali výlet na jeden z „vrcholů“ Bílé – na sjezdovku, abychom se na ten sníh alespoň podívali. Stavení mini sněhuláka jako nového účastníka turisťáku nesmělo chybět.

Nezapomněli jsme ani na pořádnou relaxaci – bazén nebo sauna byla jasná volba. A kluci relaxovali aktivním pohybem. Když měli hodně energie, v osobním volnu si zahráli nohejbal. Jídlo bylo dobré, akorát bylo zklamání, když nebyla na snídani vajíčka a slanina.